Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekOd školního roku 2008/2009 mají žáci naší školy možnost se učit hrát na zobcové flétny.  Žáci se učí praktické hře cvičením etud školy skladatelele Ladislava Daniela a naučí se hudební terminologii - délce a výšce not, předznamenání, rytmus, dynamiku. Hrají sólově nebo ve sboru fléten v doprovodu třídního učitele. Profil našeho souboru: ZDE /MP3/. Obrazek

Hra na zobcovou flétnu je využívána jako doplněk našeho sborového zpěvu, zvládneme i hru na sopránovou flétnu v dvojhlasu. Každoročně vystupujeme na besídkách naší školy a také na akcích, organizovaných zřizovatelemObrazek Obcí Stará Voda: například na  Pouti svaté Markéty na obecním hřišti/v červenci/, Mikulášská besídka a rozsvícení vánočního stromku /prosinec/, vystoupení v kapli svaté Anny /Štědrý den/. Mimo naší obec koncertujeme například v Domově pro seniory v Mariánských Lázních a v EUTITU Stará Voda., rádi přijedeme i jinam..

Obrazek/

Skladby hrané v doprovodu fléten:

Já ti prstýnek dám /z filmu Zlatovláska/

Tři oříšky pro Popelku /stejnojmenná pohádka/

Dup a Hop /píseň Grimmové kapely Znouzecnost Plzeň/

Statistika / Princové jsou na draka/  

Není nutno /pohádka Tři veteráni/

Ještě se nechce jít spát /vlastní/

Here Comes The Sun /Beatles/

Želva /Olympic/

Nám se stalo něco překrásného /pohádka Lotrando a Zubejda/

Hoja, hoj - K. Svoboda /Noc na Karlštejně/

Kdybys byla vlaštovkou - J. Uhlíř /Princezna Koloběžka/

Pochválen buď Ježíškristus /staročeská koleda/

Den přeslavný jest k nám přišel/staročeská koleda/

Padla rosa studená /koleda/

Rychle bratři /koleda/

Vondráši, Matóši /moravská koleda/


Obrazek

V každém z nás se nachází kousek malého muzikanta. Hudební vzdělávání v naší škole je součástí celkového rozvoje vašeho dítěte, článek zde. Hudba rozvíjí zpěv a zároveň působí na citový vývoj dítěte, pěstuje v něm vnímavost, fantazii, pozornost i paměť, rozšiřuje slovní zásobu, zlepšuje jeho komunikaci s okolím i "odvahu" se projevit na veřejném vystoupení, dát najevo svůj prožitek. Postupné ovládnutí zobcové flétny posiluje sebedůvěru a motivace k pravidelnému cvičení vede k sebekázni a vytrvalosti.

Provozování hudby může být zdrojem celoživotní radosti a uspokojení potřeb, protože člověk, který hraje na hudební nástroj, chápe hudbu zcela jinak, než ten kdo si hru na hudební nástroj neosvojil. V naší škole dětem takto přibližujeme hudební nástroj  již v jeho ranném školním věku.


návrat koncovky